Kijki do nordic walking

Często zadawanym pytaniem jest czy kije narciarskie lub trekingowe mogą być używane do Nordic Walking. Odpowiedź jest prosta- nie. Kije do Nordic Walking posiadają specjalne paski (uchwyty na nadgarstki), ich waga jest właściwie dobrana oraz mają odpowiednio przystosowane groty. Wymienione elementy wpływają na prawidłową technikę, a ta im lepsza tym większe przynosi korzyści. Na rynku spotykamy kije o stałej długości oraz kije regulowane. Dla osób, które posiadają doświadczenie w Nordic Walking i znają długość odpowiednią dla siebie zalecane są kije o stałej długości. Początkujący powinni wypróbować kilka długości (np. wypożyczyć w szkole Nordic Walking) nim zdecydują się na zakup swoich kijów. W literaturze można znaleźć wiele przeliczników, które mnożone przez wzrost wyliczają właściwą długość kija, niemniej jednak należy traktować je tylko orientacyjnie. Przykładowy przelicznik: 0.68 x wzrost [cm]= długość kija [cm]. W ostatnim czasie pojawiło się wiele firm produkujących kije do Nordic Walking wśród wiodących marek można wyróżnić między innymi Gabel, Leki, Exel, One Way. Wybór to już Wasza decyzja.

 

Nim przeczytasz więcej, rozważ zakup mojej książki Nordic Walking Jak Chodzić. 

Znajdziesz w niej między innymi: 

  • Kompletny przewodnik po nauce chodzenia.
  • Informacje jak zacząć i jak zaplanować trening.
  • Dowiesz się jak i z jaką intensywnością ćwiczyć - w środku ponad 123 ćwicznia z zdjęciami.

 

Więcej informacji o tej publikacji znajdziesz na stronie nordicwalking-jakchodzic.pl

 

nordic walking ksiazka

 


Obuwie do nordic walking

Najlepszym obuwiem do Nordic Walking, są sprawdzone wygodne buty sportowe. Należy zwrócić uwagę, aby piętki były zaokrąglone i nie ocierały więzadła Achillesa podczas stawiania stopy na podłożu.


Strój sportowy

Powinien być dostosowany do panujących warunków atmosferycznych i niekrępujący ruchów. Należy pamiętać, że podczas długich marszów w górach pogoda może ulec zmianie i warto wtedy mieć kurtkę przeciwdeszczową.

Pas z kieszeniami

Ponieważ ręce są zajęte trzymaniem kijków, warto zaopatrzyć się w specjalny pas, który posiada kieszenie na napój izotoniczny, telefon, klucze czy aparat.